пʼятниця, 30 травня 2025 р.

Свято Останнього Дзвінка

                                      Щиро вітаю ВАС із завершенням навчального року! 

Це був ще один непростий, але неймовірно важливий етап — сповнений викликів, відкриттів і маленьких (а іноді й великих!) перемог.

                                                     Дякую ВАМ за витримку!
                                               Ви  -  майбутнє нашої України!
Нехай літній відпочинок буде сповнений радості, спокою та натхнення. Бажаю ВАМ сонячних днів, приємних вражень і заслуженого відпочинку!!!




понеділок, 19 травня 2025 р.

Допомога військовим

 

Війна триває, дуже важливо щоб військові відчували нашу підтримку, дякуємо за те, що роблять все можливе, щоб зберегти нашу державу. Передаємо їм різні смаколики, засоби гігієни, теплі шкарпетки. Слава Україні! Героям слава!

субота, 17 травня 2025 р.

Екскурсія до Черкаського зоопарку та краєзнавчого музею

 Черкаський міський зоопарк був створений в 1979 році на базі зоологічного куточка станції юних натуралістів. Площа нового зоопарку склала 3,7 гектара. Сучасні зоопарки оцінюються за якістю експозицій, результатами розмноження тварин, участю в науково-дослідних, природоохоронних і просвітницьких програмах. З 2016 року, завдяки спонсорської підтримки корпорації «ROSHEN», в зоопарку почалася масштабна реконструкція експозицій і інфраструктури. Два нових комплекси – для хижих тварин «Земля ведмедів і вовків» та для копитних тварин «Олені і зубри» стали окрасою оновленого зоопарку." Зоопарк дійсно вразив! Діти були в захваті! 




Черка́ський обласни́й краєзна́вчий музе́й — обласний краєзнавчий музей у місті Черкасах, найбільше зібрання матеріалів і документів з природи, історії, етнографії й культури Черкащини.




четвер, 15 травня 2025 р.

День вишиванки

 День вишиванки був особливим і насиченим подіями. Побували в бібліотеці на інтерактивному заході, дізнались багато цікавого і дуже вдячні!




Традиційна фотосесія в ліцеї








четвер, 8 травня 2025 р.

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років

  Сьогодні з учнями відвідали захід у бібліотеці закладу освіти, на якому мали можливість ознайомитися із цікавими фактами про День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років та із завтрашнім днем - Днем Європи. Також перед дітьмибула представлена інформаційна виставка щодо відзначення цих двох дат.


пʼятниця, 2 травня 2025 р.

Похід на алею дружби міст України

 Нарешті розквітла сакурова алея. Щороку вона приваблює не тільки жителів міста, а й багато гостей. Тут висаджено 286 дерев. Це наша гордість!







понеділок, 28 квітня 2025 р.

День Чорнобильської трагедії

 26 квітня 2025 року відзначаються 39-мі роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Цей день є днем пам'яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Важливим є вшанування їхнього внеску у надану нам можливість жити на рідній землі.

Чорно́бильська катастро́фа — техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України, в ніч на 26 квітня 1986 року.
Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблока. Вогонь гасили до 5-ї години ранку. Проте у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС.


пʼятниця, 18 квітня 2025 р.

Великдень – найвеличніше свято українців

 Серед традиційних свят в українській культурі є свято Великодня. Воно вважається найсвітлішим, найважливішим святом весни й пов’язують його з Воскресінням Христовим, яке розкриває радість перемоги Божого Сина над смертю й вічним забуттям. У Воскресінні християни вбачають підтвердження життя після смерті, що і є основним змістом святкування. Українці ретельно готуються до цього дня. Великодень нині символізує загальне відродження й оновлення. Проте чи задумувались ми, чому це свято має назви Пасха чи Великдень?



понеділок, 14 квітня 2025 р.

Відвідування інтерактивного "Тесла шоу"

 Сьогодні учні класу долучилися до інтерактивного електричного "Тесла шоу" з демонстраціями та цікавими експериментами. Учні дізналися таємниці електричної енергії у захопливій формі, побачили та взяли участь у проведенні експериментів та пояснення фізичних явищ у цікавій формі. Побачили неймовірні блискавки та почули музику, яку вони створюють.







Протидія вербуванню: як розпізнати та не вестись на маніпуляції

 Чергову виховну годину присвятили цікавій та пізнавальній бесіді з інспектором відділу "Служба освітньої безпеки" Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області Софією Анатолівною Гребенюк. Тематикою бесіди були небезпечні ситуації, пов'язані із вербуванням зі сторони країни-агресора підлітків на зчинення терористичних актів. Інспектор нагадала про кримінальну відповідальність за відповідні дії, яку несуть правопорушники вже з 14 років. Зокрема йдеться про відповідальність за диверсію та терористичний акт. Перше стосується надсилання геолокацій об'єктів охорони, вчинення вибуху тощо і карається позбавленням волі на 10-15 років. Друге – терористичний акт – карається позбавленням волі від 5 до 10 років. 



пʼятниця, 28 березня 2025 р.

Безпека під час весняних канікул

  Нарешті діждалися весняних канікул: тепло, радісно та весело! Проте варто не забувати про правила безпечної поведінки. Тому сьогодні із семикласниками говорили про небезпеки, які можуть трапитися та дискутували щодо шляхів убезпечення свого життя та здоров'я.



вівторок, 25 березня 2025 р.

Допомога братам нашим меньшим

 Купуючи корм та смаколики для своїх улюбленців, ви також маєте змогу допомогти тваринкам, яким поки що не пощастило знайти свою родину. Не потрібно надзусиль, щоб принести у цей світ трошки добра — беріть участь в акції  та допомагайте безпритульним тваринкам разом !



понеділок, 10 березня 2025 р.

Правопорушення серед неповнолітніх: причини та відповідальність

 Правопорушення, здійснені неповнолітніми, – це небезпечне соціальне явище, оскільки, по-перше, негативно впливають на формування особистості; по-друге, завдають значної шкоди суспільству через втрату трудових ресурсів (лише третина покараних повертаються до повно цінного суспільного життя); по-третє, відіграють значну роль у формуванні рецидивної злочинності (дві третини рецидивістів розпочинають свій злочинний шлях ще неповнолітніми).

Кожен 8-9-й злочин в Україні здійснюється неповнолітніми. Близько 11% серед осіб, які беруть участь у скоєнні злочинів, – неповнолітні. Кількість підлітків, що вчинили злочин вдруге, за останні роки зросла майже на 19 % .



понеділок, 3 березня 2025 р.

Масляна

 Традиції свята сягають своїми коренями в далеке язичницьке минуле. Передбачається, що воно зародилося на території нашої держави ще в дохристиянські часи, десь із ІV столітті н. е. Донині церква так і не зуміла адаптувати свято під свій календар і надати йому релігійний підтекст.

Активного святкування Масляна набула у IX—XII століттях. Тоді так обряд Колодія відзначали напередодні Великого посту. Це останній тиждень напередодні Великого посту, коли можна було справляти весілля. Цей тиждень також називали Бабським тижнем або просто Бабським, а Колодій, відповідно, Бабським святом. Колодій збігався в часі із Сиропусним тижнем, останнім тижнем Масляної.

На Масляну дівчатам і хлопцям, що не одружилися, прив'язувати до ноги дерев'яну колодку. Щоб не ходити з колодкою, за неї давали «викуп». 

Протягом цілого тижня проходив обряд Колодчиного життя:

  • У понеділок Колодка «народжувалась»,
  • у вівторок — «хрестилася»,
  • у середу справляли «похрестини»,
  • у четвер «помирала»,
  • у п'ятницю Колодку «хоронили»,
  • в суботу «оплакували»,
  • в неділю наставала кульмінація Колодія, а заразом і Колодчиної долі. Молоді жінки «волочили» Колодку.






пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

Міжнародний день рідної мови

 

Міжнаро́дний день рі́дної мо́ви, також Міжнародний день материнської мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.



четвер, 20 лютого 2025 р.

Відзначення Дня Героїв Небесної Сотні

    20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні".

 Із метою вшанування пам’яті громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, завдяки яким було змінено хід історії нашої держави, встановлено День Героїв Небесної Сотні. Пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановується під гаслом "Вдячні за свободу!"




пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

День Святого Валентина

 День Святого Валентина — це не тільки день закоханих. 14 лютого святкують Міжнародний день дарування книг, День комп’ютерника, початок Великого посту у західних християн, день заснування YouTube і День душевного здоров’я. У цей день німці прикрашають лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять Богослужіння.

 Найбільш всеохопна валентинка була створена на пішохідному переході в Ченду в Китаї. Це зізнання у коханні було адресовано всім жителям міста, а їх не багато не мало — 14 мільйонів, не рахуючи туристів.




понеділок, 10 лютого 2025 р.

День безпечного інтернету 2025

11 лютого у світі відзначають Міжнародний день безпечного інтернету. На уроці інформатики з учителем Олефіренко Н.М. учні повторили основні правила безпечної поведінки в Інтернеті.