пʼятниця, 28 березня 2025 р.

Безпека під час весняних канікул

  Нарешті діждалися весняних канікул: тепло, радісно та весело! Проте варто не забувати про правила безпечної поведінки. Тому сьогодні із семикласниками говорили про небезпеки, які можуть трапитися та дискутували щодо шляхів убезпечення свого життя та здоров'я.



вівторок, 25 березня 2025 р.

Допомога братам нашим меньшим

 Купуючи корм та смаколики для своїх улюбленців, ви також маєте змогу допомогти тваринкам, яким поки що не пощастило знайти свою родину. Не потрібно надзусиль, щоб принести у цей світ трошки добра — беріть участь в акції  та допомагайте безпритульним тваринкам разом !



понеділок, 10 березня 2025 р.

Правопорушення серед неповнолітніх: причини та відповідальність

 Правопорушення, здійснені неповнолітніми, – це небезпечне соціальне явище, оскільки, по-перше, негативно впливають на формування особистості; по-друге, завдають значної шкоди суспільству через втрату трудових ресурсів (лише третина покараних повертаються до повно цінного суспільного життя); по-третє, відіграють значну роль у формуванні рецидивної злочинності (дві третини рецидивістів розпочинають свій злочинний шлях ще неповнолітніми).

Кожен 8-9-й злочин в Україні здійснюється неповнолітніми. Близько 11% серед осіб, які беруть участь у скоєнні злочинів, – неповнолітні. Кількість підлітків, що вчинили злочин вдруге, за останні роки зросла майже на 19 % .



понеділок, 3 березня 2025 р.

Масляна

 Традиції свята сягають своїми коренями в далеке язичницьке минуле. Передбачається, що воно зародилося на території нашої держави ще в дохристиянські часи, десь із ІV столітті н. е. Донині церква так і не зуміла адаптувати свято під свій календар і надати йому релігійний підтекст.

Активного святкування Масляна набула у IX—XII століттях. Тоді так обряд Колодія відзначали напередодні Великого посту. Це останній тиждень напередодні Великого посту, коли можна було справляти весілля. Цей тиждень також називали Бабським тижнем або просто Бабським, а Колодій, відповідно, Бабським святом. Колодій збігався в часі із Сиропусним тижнем, останнім тижнем Масляної.

На Масляну дівчатам і хлопцям, що не одружилися, прив'язувати до ноги дерев'яну колодку. Щоб не ходити з колодкою, за неї давали «викуп». 

Протягом цілого тижня проходив обряд Колодчиного життя:

  • У понеділок Колодка «народжувалась»,
  • у вівторок — «хрестилася»,
  • у середу справляли «похрестини»,
  • у четвер «помирала»,
  • у п'ятницю Колодку «хоронили»,
  • в суботу «оплакували»,
  • в неділю наставала кульмінація Колодія, а заразом і Колодчиної долі. Молоді жінки «волочили» Колодку.